XXVII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL "DNI MUZYKI ORGANOWEJ" W GLIWICACH 22 - 29 maja 2016
Strona główna
Program Festiwalu
Wykonawcy z lat poprzednich
Historia Festiwalu
Sponsorzy
Aktualności
Patronaty medialne
Organy
Galeria zdjęć
Kontakt

Wykonawcy z lat poprzednich

UDZIAŁ ORGANISTÓW W DNIACH MUZYKI ORGANOWEJ
W LATACH 1990-2015


Adamczyk Sebastian 1996, 2012
Amtmann Emanuel (Austria) 1998
Antonik Zygmunt 1996
Athanasiadès Georges (Szwajcaria) 2008
Balli Heinz (Szwajcaria) 2001
Bardaus Switlana (Ukraina) 2003
Białko Andrzej 1997
Bolterauer Herbert (Austria) 1991
Bovet Guy (Szwajcaria) 1999
Bretschneider Wolfgang (Niemcy) 2008
Capek Wolfgang (Austria) 2000, 2010, 2013
Chorosiński Andrzej 1994
Corti Alessio (Włochy) 2005
Czajka Magdalena 1997, 2000, 2010
Dąbrowska Monika 1996
Delabre Patrick (Francja) 2004
Dunikowska Bogumiła 1996
Dys Hanna 2011
Dzioba Anna 1991
Dziubiński Jerzy 2005
Ella Istvan (Węgry) 2001, 2009
Engels Stefan (Niemcy) 2015
Fagius Hans (Szwecja) 2013
Frieberger Rupert Gottfried (Austria) 1996, 2008
Gailit Michael (Austria) 2012
Gebhard Hans (Niemcy) 1997
Geiser Jean-Christophe (Szwajcaria) 2002, 2012
Gembalski Julian 1990-93, 1995, 1997-98, 2000, 2001, 2003, 2007, 2009-15
Golonka Wacław 2015
Gołębiowski Karol 2004, 2012
Grabowski Bogusław 2006
Grajter Piotr 1998
Guillard Georges (Francja) 1999
Grubich Joachim 1993, 1995, 1999, 2004, 2008
Haas Bernhard (Niemcy) 2012
Hellsten Hans (Szwecja) 1993
Henking Monika (Szwajcaria) 2011
Isoir Andre (Francja) 1997
Kamiński Sławomir 2006
Karolak Elżbieta 2008
Kaunzinger Günther (Niemcy) 2001
Klinda Ferdinand (Słowacja) 1994
Koshuba Volodymyr (Ukraina) 2015
Krapp Edgar (Niemcy) 2002, 2009
Kropf Karl-Bernhardin (Austria) 2006
Kudlicki Marek 1995, 1999, 2013
Kukla Jerzy 1990
Latała Krzysztof 2001
Längle-Hofer Gertrud (Austria) 1997
Lietha Jürg (Szwajcaria) 2006
Lohmann Ludger (Niemcy) 1998, 2014
Lutz Rudolf (Szwajcaria) 1998
Malanowicz Jarosław 1995
Metzger Heribert (Austria) 2007, 2011
Meyer Rudolf (Szwajcaria) 2013
Pachlatko Felix (Szwajcaria) 2000, 2003
Peretti Pier Damiano (Włochy) 2006
Perrot Jean-Luc (Francja) 1998
Perucki Roman 1994, 2000, 2013
Pietkiewicz Mirosław 1991
Planyavsky Peter (Austria) 2005, 2009, 2014
Pourtau Henri (Francja) 2000
Reisinger Wolfgang (Austria) 2015
Righetti Benjamin (Szwajcaria) 2015
Rogg Lionel (Szwajcaria) 2009, 2014
Rössler Almut (Niemcy) 1999
Różak Wojciech 1990, 1991, 1994, 1995, 2000, 2014
Sander Martin (Niemcy) 2010
Scheidegger Rudolf (Szwajcaria) 2010
Schnorr Klemens (Niemcy) 2005
Serafin Józef 1991, 1994, 1996, 1998, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2014
Semeniuk-Podraza Mirosława 1996
Spang-Hanssen Ulrik (Dania) 1992, 1996, 2011, 2014
Stangier Roland-Maria (Niemcy) 2003
Szymański Władysław 1990, 1993, 1995, 2002, 2004, 2006, 2010
Thon Tomáš (Czechy) 2002
Titterington David (Wielka Brytania) 1995, 2000
Tomala Brygida 1996
Toporowski Marek 1992
Tůma Jaroslav (Czechy) 2001
Vaucher Jean-Francois (Szwajcaria) 2004
Walczy Agnieszka 1990
Weir Gillian (Wielka Brytania) 1996
Wittwer Jakob (Szwajcaria) 2007
Wolak Marek 2007
Zaborny Witold 1990, 1991, 1995, 2011
Zehnder Jean-Claude (Szwajcaria) 1996
Zerer Wolfgang (Niemcy) 1995


UDZIAŁ DYRYGENTÓW W DNIACH MUZYKI ORGANOWEJ
W LATACH 1990-2015


Binetti Damiano 1997
Błaszczyk Mirosław Jacek 1999, 2001, 2003, 2006, 2009
Caldi Massimiliano 2007, 2009
Chromčák Peter 2002
Ks. Frangule Victor 1999
Freund Czesław 1995
Gałązka Waldemar 2003
Hawel Jan Wincenty 1993, 1998, 2004, 2005, 2008
Javůrek Jaromír 2000
Karpeta Piotr 2001, 2002, 2003, 2007, 2010-2015
Konstantin Marin 1997
Kord Kazimierz 2000
Kosek Jerzy 2010, 2013
Kyzlink Jaroslav 2004
Šeinerovà Eva 2005
Sutryk Waldemar 2006, 2008
Szostak Anna 1996
Wojtacha Jan 1995
Wolanin Jarosław 2011,2012, 2014, 2015

UDZIAŁ SOLISTÓW W DNIACH MUZYKI ORGANOWEJ
W LATACH 1990-2015


Adamczyk Elżbieta (sopran) 1999
Barczyk Cecylia (wiolonczela) 1993
Bartczak Maciej (bas) 2006
Bieszczad Jakub (tenor) 2014
Bonavita Rafael (teorba) 1998, 2014
Borucka Anna (alt) 2006
Brożek Paweł (tenor) 2014
Budzińska Agnieszka (sopran) 2001
Butryn Jerzy (bas) 2012
Chalabala Rafał (bas) 2011
Costoyas Dolores (teorban) 2001
Cuonz Reto (wiolonczela) 2000
David Gebhard (cornetto) 1998
Derungs Martin (klawesyn) 2002
Dineen Kathleen (sopran) 2001
Dolci Daniela (pozytyw) 2001
Drożdzewska Agnieszka (sopran) 2014
Forkiewicz Bogna (sopran) 2000
Frakstein Józef (bas) 2001
Františak Igor (klarnet) 1999
Fras Marek (bas) 2013, 2014
Grodzka-Łopuszyńska Elżbieta (sopran) 2006
Gruca Aleksandra (sopran) 1999, 2001
Gallas Maciej (tenor) 2000, 2006
Głuchowski Tomasz (pozytyw) 2011
Gocman Maciej (tenor) 2002,2012
Harasimowicz- Haas Bożena (sopran) 1995, 1998
Imboden Stephan (bas) 2014
Jamiołkowska-Różak Jolanta (klawesyn) 2007
Janiszewski Jacek (bas) 2000
Jarosz Tomasz (baryton) 2008
Jastrząb Barbara (sopran) 2010
Kaleta Zbigniew (klarnet) 1999
Kawałko Jarosław (pozytyw) 2003
Kitala Jarosław (baryton) 2014
Klein Irene (viola da gamba) 1997
Klisowska Małgorzata (traverso) 2011
Knetig Jerzy (tenor) 2000
Kolorz Elżbieta (sopran) 2014
Kopelent Małgorzata (klawesyn) 2002
Korchut-Łykowska Marzena (sopran) 2012
Kościukiewicz Jakub (wiolonczela) 2007
Kowalczyk Agnieszka (sopran) 2001
Lasota Małgorzata (sopran) 2007
Leśniowska-Lubowicz Iwona (sopran) 2002,2012, 2013
Lossy Bartłomiej (tenor) 2013
Lubańska Anna 2000
Łykowski Piotr (kontratenor) 1999, 2001
Makal Bogdan (bas) 1999
Maliszewska Wiesława (alt) 1995
Martuszewski Wojciech (skrzypce barokowe) 2000, 2007, 2014
Martyniak Krzysztof (tenor) 2006
Maszczyk Anita (sopran) 2006
Mazenauer Karin (skrzypce) 2014
Messthaler Ulrich (bas) 2001
Michaliszyn Monika (sopran) 2014
Minkiewicz Ryszard (tenor) 2001
Misiak Kinga (sopran) 2001
Mizerny Katarzyna (sopran) 2003
Mrozik Łukasz (bas) 2006
Muszyńska Małgorzata (Sopran) 2013
Niezgoda Agnieszka (sopran) 2011
Olech Piotr (kontratenor) 2010
Opolski Kacper (bas) 2002
Pachołek Radosław (kontratenor) 2011-2013, 2014
Pilarczyk Magdalena (alt) 2002, 2013, 2014
Pilch Marek (klawesyn, pozytyw) 2000, 2007, 2010, 2014
Quint Jean-Marie (wiolonczela barokowa) 2014
Różak Wojciech (klawesyn, pozytyw) 1997, 1998, 2000, 2014
Ruso Rebeka (viola da gamba) 1998, 2001
Ryden Susanne (sopran) 1999
Smith Bork -Frithjof (cornetto) 1998, 2001
Sadownik Tomasz (bas) 2009
Socha Iwona (sopran) 2005, 2009
Stawiarski Cosimo (skrzypce barokowe) 2001
Stokłosa Aleksandra (sopran) 2004
Szafir Aleksandra (sopran) 2006, 2010
Szmyt Krzysztof (tenor) 1995
Teliga Aleksander (bas) 1995
Tupczyńska Judyta (skrzypce barokowe) 2014
Walczak-Prus Jarosława (sopran) 2001
Walczak Jerzy (wiolonczela barokowa) 2003
Weller Sharon (mezzosopran) 1997, 1998, 2000
Wisłocki Jacek (tenor) 1999
Wolska Agnieszka (sopran) 2000
Wyszomirska Anna (traverso) 1997, 2000


UDZIAŁ CHÓRÓW, ORKIESTR I ZESPOŁÓW
W DNIACH MUZYKI ORGANOWEJ W LATACH 1990-2015


Bach Ensemble (Brno) 2004
Chór Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego (Katowice) 1995
Chór Cantores Minores Wratislavienses (Wrocław) 1999, 2001, 2002,
2003, 2007, 2010, 2012, 2014
Chór i Orkiestra Filharmonii Narodowej (Warszawa) 2000
Chór i Orkiestra Pro Arte Ecclesiastica (Mikołów) 1991
Chór Kameralny Madrigal (Bukareszt) 1997
Chór Kontakion (Bukareszt) 1998
Chór La Kyrielle (Saint- Girons) 1996
Chór Filharmonii Śląskiej (Katowice) 1995, 2001, 2006, 2008, 2009,
2011-2015,
Chór Państwowej Filharmonii Morawskiej (Brno) 2001
Chór Polskiego Radia (Kraków) 2000
Chór Zakonnic Klasztoru Pasarea 1999
Flores Tonorum (Bazylea) 2014
Młodzieżowy Chór ,,Permonik” 2005
Młodzieżowy Chór „Resonans con Tutti” 2006
Orkiestra Kameralna Czech Virtuosi (Brno) 2004
Orkiestra Kameralna Filharmonii im. L.Janačka (Ostrawa) 1999
Orkiestra Kameralna Filharmonii Sudeckiej (Wałbrzych) 2013
Orkiestra Kameralna Państwowej Filharmonii Śląskiej (Katowice) 2003
Orkiestra Kameralna Schola Cantorum Basiliensis (Bazylea) 2000
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej (Katowice) 2001, 2006, 2008, 2009
Orkiestra Symfoniczna Państwowej Filharmonii Hradec Kralove 2000
Polska Orkiestra Barokowa (Wrocław) 2010
Polska Orkiestra XVIII w. (Kraków) 2014
Prascy madrygaliści (Praga) 1997
Stoltzer Ensemble (Wrocław) 2015
Śląska Orkiestra Kameralna (Katowice) 1993, 1998, 1999, 2001,
2005-2010,2012, 2013, 2014
Wroclaw Barock Ensemble 2015
Zespół instrumentów dawnych „Ars Nowa” (Warszawa) 1995
Zespół Musica Fiorita (Bazylea) 1999, 2001
Zespół muzyki dawnej „Concerto Polacco” (Warszawa) 1994
Zespół Muzyki Dawnej Instytutu Schola Cantorum Basiliensis (Bazylea) 1998, 2001
Zespół Śpiewaków „Camerata Silesia” (Katowice) 1996


UCZESTNICY STUDENCKICH KONCERTÓW PROMOCYJNYCH
W LATACH 1990-2015


Badora Michał 2015
Barwinek Bartłomiej 2015
Berggreen Gitte (Szwecja) 1999
Bialic Arkadiusz 1998
Blechinger Michał 2007
Chudobski Jonasz 2008
Cieślak Mirosława 2011
Dąbrowska Monika 1992, 1993
Dys Hanna 1999
Hilla Karol 2001
Jagiełło Cyprian 2003
Jakubczak Bartosz 1997
Jasiecka Urszula 2002
Jung Michał 2013
Kaganiec Jarosław 1994
Kocot Michał 2011
Kogut Marta 2002
Krajewska Maria 2010
Krawiec Waldemar 1995
Leontiew Stanisław 1996, 1997
Lobaza Grzegorz 1998
Lorenc Barbara 2013
Lukas Krzysztof 1995, 1997, 1998
Majewska Anna 2014
Markuszewski Michał 2004
Matyja Sebastian 2001
Mroczek Jan 2005
Musiałczyk Błażej 2008
Nosek Paulina 2003
Olszański Szymon 2012
Orlow Tomasz 1994, 1995, 1997
Pawlisz Krzysztof 2000
Pankowiak Jakub 2006
Pielczyk Stanisław 2007
Pierzchała Paweł 2000
Pilch Marek 1992, 1993
Pluta Radosław 2001
Pokorny Paulina 2014
Prajsnar Łukasz 1999
Rainko Magdalena 2005
Sawicki Michał 1996, 1997
Soczek Tomasz 2012
Szelest Marcin 1997
Tarnawski Jarosław 2000
Tomala Brygida 1992
Tombacher Aleksandra 1994, 1995
Urbaniak Krzysztof 2004
Wróbel Paweł 2006
Wyrwa Ireneusz 1996, 1997
Zapałowicz Zuzanna 2010

Powrót

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Samorząd Miasta Gliwice Województwo Śląskie
Projekt i oprogramowanie: © 3W Serwisy Informacyjne